Ana sayfa Muhasebe Beyan edecek bir şey yoksa Muhtasar beyanname verilir mi?

Beyan edecek bir şey yoksa Muhtasar beyanname verilir mi?

664
0

2019 yılında kullanmış olduğu ofis için kira ödemesi yapamayacağını ifade eden serbest meslek mükellefi bir gerçek kişinin, ödeyemeyeceği kira nedeniyle stopaj yapma yükümlülüğü var mıdır? Hiçbir çalışanı ve GVK 94 kapsamında başka ödemesi de olmadığı için muhtasar beyanname vermeyecek midir? Muhtasar beyanname vermeyecekse konuyla ilgili bağlı olduğu vergi dairesine dilekçe ile bildirimde bulunmalı mıdır?

 

Muhtasar beyanname Ödeme yapılırsa verilir. Muhtasar beyanname verilmeyecek ise VD bilgi verilir. Diğer taraftan Kira ödemesi yapılmasa da Mal sahibi emsal bedelden GMSİ beyan etmesi gerekir.

 

 

 

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

Serbest meslek makbuzu muhtasar beyannamede hangi kod ile bildirilecektir?

 

Defter beyan sistemi üzerinden KDV-1/KDV-2/Muhtasar/Muhtasar ve Prim Hizmet Beyannamesi Nasıl Gönderilecektir?

 

Defter Beyan Sisteminde Muhtasar beyannamedeki hangi alanlar bir önceki dönemden otomatik olarak aktarılır?

 

Defter Beyan sistemi üzerinden muhtasar beyanı müşteri sayfasından gönderilebilir mi?

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here