Ana sayfa Muhasebe BES hesabında 2018-Kasım bildirgesi mi dikkate alınacak?

BES hesabında 2018-Kasım bildirgesi mi dikkate alınacak?

390
0

2018/11 Dönemi SSK Bildirgesinde çalışan sayısı 4 olan bir firma 2019/02 Döneminde 5 kişi olursa Otomatik Katılım Sistemine ne zaman dâhil olması gerekir?

 

Hazine ve Maliye Bakanlığı 16.01.2019 tarh ve 2019/02 genelge ile konuya açıklık getirmiştir. Eldeki son APHB tahakkuk yazan işçi sayısı dikkate alınır.

 

 

 

 

 

 

 

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

Zorunlu BES’ten hemen çıkabilir miyiz?

 

Yeni bir işçi girişi yaptık ve toplam 5 çalışanımız oldu. Zorunlu BES’e tabi olacak mıyız?

 

5-9 Kişi zorunlu BES uygulamasına geçişte erteleme var mı?

 

Zorunlu BES hesabında hangi ayın çalışan sayısı dikkate alınacak?

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here