Ana sayfa Companies Berkshire Hataway

Berkshire Hataway

877
0

Merkezi Omaha, Nebraska olan Berkshire Hathaway dünya’nın en büyük 2. holding şirketidir. Kurucusu 2008 yılında dünyanın en zengini olan milyarder Warren Buffett’tir. Ayrıca yönetimde 2013’te en zengin 1. insan olan Bill Gates de bulunmaktadır.

Berkshire Hathaway 23 yıldır “Fortune 500” listesinde hiç olmadığı kadar yüksekte, 2. sırada.

Fortune.Com’dan:Berkshire Hathaway bir zamanlar gelirinin büyük bir kısmını CEO’su Warren Buffett’in yatırım dehası sayesinde kazanıyordu. Günümüzdeyse, araba sigortası şirketi Geico’dan iç çamaşırı firması Fruit of the Loom’a ve demiryolu şirketi Burlington Northern’ı bünyesinde barındırıyor. Berkshire gelirinin üçte birini finansla ilgili olmayan işlerinden elde ediyor. Şirket 1889’da Omaha’da kuruldu.”

Şirket Geliri: 223,604 milyon dolar
Kar: 24,074.0 milyon dolar 
Mal Varlığı: 620,854 milyon dolar
CEO: Warren E. Buffett
Sektör: Finans
Endüstri: Sigorta: Property and Casualty (Stock)
Merkez: Omaha, NE
İnternet Sitesi: www.berkshirehathaway.com
Çalışan Sayısı: 367,700

Kaynak: Fortune.com

Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here