Ana sayfa Muhasebe Belge olmadan şirketin kayıtlarına gelir ve gideri etkileyecek kayıt girebilir miyim?

Belge olmadan şirketin kayıtlarına gelir ve gideri etkileyecek kayıt girebilir miyim?

324
0

Limited şirket olan mükellefim 2018 hiç bir faaliyette bulunmaması nedeniyle bilançosu zarar çıkıyor. Ancak zarar göstermemi istemiyor. Fatura ve belge olmadan 679 hesabına gelir yazabilir miyim?

Muhasebe kayıtları belge esasına göre düzenlenir. Belgesiz gelir veya gider olmaz. Müşterinin isteğine göre mali tablo düzenlenmez. Zarar çıkmasının önlenmesi hesaplarda oynama ile olmaz.

 

 

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

Belgesiz cari hesap düzeltmesi yapılabilir mi?

 

 

 

2014-2018 yıllarına ait olup geç gelen harcamalar 2019 yılına işlenirse gider yazabilir miyiz?

 

 

 

Mali kar nedir? Ticari Kar Nedir?

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here