Ana sayfa Muhasebe Belediye iştiraki şirkete kesilecek faturada KDV tevkifatı yapılacak mı?

  Belediye iştiraki şirkete kesilecek faturada KDV tevkifatı yapılacak mı?

  Hane sakinlerine verilen konut bakım, onarım, boya ve temizlik hizmetleri (malzemeler hariç) KDV oranı nedir?

  37
  0

  Belediye iştiraki bir anonim şirket olan müşterim dışarıdan ilk yardım eğitimi hizmeti aldı. Faturada KDV tevkifatlı olmalı mıdır?

  Düzenlenecek faturada KDV tevkifatı yapılmaz.

  48 daireli binamıza tadilat yaptıracağız ve bir müteahhit firma ile anlaşma sağlayacağız. Yapılacak işler kısaca, bina dışı boya ve mantolama tadilatı-bina içi su borularının değişimi-diafonların ve tv antenlerin sorunlarının giderilmesi. 31.12.2020 tarihine kadar bitecek. Müteahhit firmanın bina yönetimine keseceği fatura kdv oranı ne olacaktır?

  “Hane sakinlerine verilen konut bakım, onarım, boya ve temizlik hizmetleri (malzemeler hariç),” % 8


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here