Ana sayfa Dünya Belçika’da Perakende Ticaret Hacmi Ağustos Ayında %9,9 Yükseldi

  Belçika’da Perakende Ticaret Hacmi Ağustos Ayında %9,9 Yükseldi

  59
  0

  Perakende ticaret satış hacminde COVID-19 krizi nedeniyle alınan önlemlerin kademeli olarak kaldırılması ile başlayan yükseliş eğilimi devam etmektedir. Belçika İstatistik Ofisi STATBEL tarafından açıklanan verilere göre, 2020 yılı Ağustos ayında, bir önceki yılın aynı ayına göre yakıt hariç perakende satış hacmi %9,9 oranında artmıştır.

  Ses ve görüntü cihazları, hırdavat, boya ve cam, elektrikli ev aletleri ile tekstil, giyim ve ayakkabı perakende satışları sırasıyla %23,9 ve %21,6 oranında artarken, en yüksek artış %48,9 yükseliş ile Ağustos ayında da posta yoluyla veya internet üzerinden yapılan perakende satışlarda kaydedilmiştir. Diğer taraftan, 2019 yılı Ağustos ayına göre en keskin düşüş %9,2 ile otomotiv yakıtı satışlarında görülmüştür.


  Kaynak: T.C. Ticaret Bakanlığı / StatBel
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here