Ana sayfa İstatistik Belçika’da Ekim 2019’da 930 işletme iflas etti

Belçika’da Ekim 2019’da 930 işletme iflas etti

137
0

Belçika’da Ekim 2019’da 930 işletme iflas etti

Belçika İstatistik Ofisi’nin (STATBEL) yayınladığı verilere göre, Belçika’da Ekim 2019’da 930 işletme iflas etti.

İflaslar 2.004 insanın işini kaybetmesine neden oldu. 1.040 tam zamanlı çalışan, 562 yarı zamanlı çalışan ve 402 maaşlı işveren işini kaybetti.

Son altı aydaki iflasların sayısı, geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre % 12.1 artarak sayısı 5.204 oldu.

Son altı ayda, geçtiğimiz yılın aynı dönemine kıyasla, sanayi sektöründeki iflas eden işletmelerin sayısı %15.4 arttı.

İnşaatta bu sayı % 18.7’ye yükseldi. Ticarette ise %7,4’lük bir artış oldu. Otel ve yiyecek içecek endüstrisi % 5,3 oranında arttı. Ulaştırma ve diğer hizmetlerdeki iflasların sayısı % 14.4 oranında arttı.


Kaynak: Belçika İstatistik Ofisi (STATBEL) / Link: https://statbel.fgov.be/en/themes/enterprises/bankruptcy-statistic
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here