Ana sayfa Vergi Başlangıç tarihi yıl ortalarında olan sigorta poliçelerinin giderlerini yıllık gelir vergisi beyannamesinde...

Başlangıç tarihi yıl ortalarında olan sigorta poliçelerinin giderlerini yıllık gelir vergisi beyannamesinde ne kadarını bildireceğim?

424
0

Bir G.M.S.İ. mükellefimiz 18.11.2018 tarihinde 4.120,04 TL sağlık sigorta primi ödemiştir. Poliçenin süresi 1 yıl Dönemi ise; 18.11.2018 – 18.11.2019 arası, 2018 yılı gelir vergisi beyannamesinden 4.120,04 TL’yi düşebilir miyim? (Bağ- kur gibi) Yoksa dönemsellik kavramı gereği 2018 dönemine isabet eden tutarı mı düşeceğim?

 

Dönemsellik kuralı uygulanır.

 

 

 

 

 

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

ANASAYFA

 

 

 

2019 Mart Ayında beyan edilecek, 2018 yılına ait Kira Gelirlerine ilişkin açıklamalar

 

 

Huzur hakkı alan kişiler gelir vergisi beyannamesi vermek zorunda mı?

 

 

 

Beyanname üzerinde hangi ücret gelirinden Asgari Geçim İndirimi düşülebilir?

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here