Başkasına ait gayrimenkulünden elde ettiğim geliri beyan etmeli miyim?

Başkasına ait gayrimenkulünden elde ettiğim geliri beyan etmeli miyim?

86
0
PAYLAŞ

Kira beyannamesi verirken tapu A kişiye ait fakat kira kontratı oğlu adına kiracıyla yapmış ve kira gelirini oğlu alıyor. Bu durumda beyannameyi kim verir?

GMSİ mükellefi Tapu sahibidir. Beyannameyi tapu sahibi vermesi gerekir.

 

 

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

Gelir vergisi mükellefi şahsına aldığı gayrimenkulü şirkete kiraya verirse fatura düzenlemek zorunda mı?

 

 

Birden fazla gelir çeşidi olan gelir vergisi mükellefleri gelir kalemi istisna altına kalan gelirleri için beyannamede bildirim yapmalı mı?

 

 

 

Üst hakkına sahip oludumuz ancak tapuya kayıtlı olmayan gayrimenkul için yeniden değerleme yapabilir miyiz?

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK