Ana sayfa Muhasebe Basit usule tabi olanların 2018 kayıtları hangi tarihe kadar girilebilir?

Basit usule tabi olanların 2018 kayıtları hangi tarihe kadar girilebilir?

608
0

Basit usule tabi defter tutulan mükelleflerde 2018 Ekim, Kasım, Aralık aylarına ait bugün 25.02.2019 tarihi itibari ile kayıt girebilir miyiz? Herhangi bir ceza söz konusu oluyor mu? Cezai işlem olursa tutarı nedir?

 

2018/ARALIK ayına ilişkin gelir ve giderleri yıllık beyannamenin verilme son günü olan 25/02/2019 tarihine kadar yapılması gerekir.

 

 

 

 

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

Basit Usul mükellefleri 4/a sigortalısı olabilir mi?

 

 

 

Ortaklıklar Basit Usule tabi olabilir mi?

 

 

 

Basit Usule tabi olmanın özel ve genel şartları nedir?

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here