Ana sayfa Vergi Basit usule tabi mükellefler 2021 yılından sonraki kazançları için beyanname verecekler midir?

  Basit usule tabi mükellefler 2021 yılından sonraki kazançları için beyanname verecekler midir?

  Basit Usul vergi mükelleflerinde yeni dönem

  109
  0

  2021 yılı ve devamında Basit usul mükellefleri için defter beyana kayıt yapılmaya devam edilecek midir? 2021 yılı ve takip eden yıllar için beyanname verilecek midir? 

  Basit usul vergi mükellefleri 2021 yılı dahil bundan sonraki yıllarda da Yıllık GV beyannamesi vermeyecekler. Ancak; Kayıtlarını Defter beyan sisteminden yapmaya devam edeceklerdir.


  BENZER İÇERİKLER
  Basit usule tabi olan bir mükellef başka bir yerde SGK’lı olarak çalışabilir mi?

  Basit usule tabi kişiler asgari ücretli personel çalıştırabilir mi?

  Yıl içinde basit usulden gerçek usule geçenler geçici vergi beyannamesini nasıl düzenler?

  Basit usule tabi bir mükellef hangi hadleri geçtiğinde işletme defterine tabi olmaktadır?


  Kaynak: ismmmo,GİB
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here