Ana sayfa SGK Basit usule tabi olan işletmeler SGK dosyası açabilir mi?

Basit usule tabi olan işletmeler SGK dosyası açabilir mi?

Basit usul mükellefimize SGK dosyası açabilir miyiz? Basit usul şartında kalabilmemiz için en fazla kaç personel çalıştırabiliriz?

1595
0

Basit usul mükellefimize SGK dosyası açabilir miyiz? Basit usul şartında kalabilmemiz için en fazla kaç personel çalıştırabiliriz?

GVK.nun 47’nci ve 48’nci maddelerinde belirtilen basit usule tabi olmanın genel ve özel şartlarından dolayı birden fazla işçi çalıştırmanız basit usulde vergilendirilmenize engel teşkil etmemektedir.

Ancak, aynı Kanunun 64.maddesi hükmü uyarınca yanınızda çalışan işçilerin diğer ücretli olarak vergilendirilecekleri tabiidir.

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here