Ana sayfa Muhasebe Basit usul mükellefi KDV beyannamesi vermek zorunda mıdır?

Basit usul mükellefi KDV beyannamesi vermek zorunda mıdır?

1952
0

Basit usulde kuaför dükkanı açacak mükkellef vergi dairesine hangi belgeler ile başvurucak? Kdv1 kdv 2 muhtasar gelir vergisi beyannamelerinden hangilerine tabi? POS kurulumu yapacak mı?

Basit usule tabi olmak için GVK 47 ve 48. Maddelerindeki koşulları olması gerekir. VD hangi belgeler verileceği konusunda daire ile görüşünüz. Basit usul mükellefler KDV beyannamesi muhtasar beyanname vermezler .Ancak dilerlerse kdv mükellefi olabilirler.

 

 

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here