Ana sayfa Muhasebe Bankadan ödenen aidatları gider olarak kayıtlarımıza alabilir miyiz?

  Bankadan ödenen aidatları gider olarak kayıtlarımıza alabilir miyiz?

  Vazgeçilen işlem için ödenen ekspertiz ücreti ile gider yazılabilir mi?

  37
  0

  Limited şirketin adresi site içindedir. Aidatlar bankadan ödenmektedir. Site yönetimi makbuz düzenlenmiyor. Arada cari hesap extresi gönderiyor. Ödenen aidatları banka dekontları ile kayıtlara alıp giderleştirebilir miyiz?

  Banka dekontu ile giderleştirilebilir.

  Bir limited şirket arsa alımı için ekspertiz yaptırıyor. Bankaya ve bununla ilgili banka masrafını ödüyor. Yalnız almaktan vazgeçiyor ödenen ekspertiz ücreti ile ilgili nasıl muhasebe kaydı yapılabilir?

  KKEG olarak kayıtlara alınır.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here