Ana sayfa Vergi Balık alımı ve satımı yapan firmalar KDV indiriminden faydalanabilir mi?

  Balık alımı ve satımı yapan firmalar KDV indiriminden faydalanabilir mi?

  Balık alımı ve satımı yapan firmalar KDV indiriminden faydalanabilir mi?

  90
  0

  Çiğ balıkları alıp pişirip satan mükellefimiz %8 KDV fiş kesiyordu. Hem yerinde servis hem de paket servis satış yapıyor. KDV %1 e düşer mi?

  % 1 KDV uygulanır. Satış yapılan yer lokanta veya benzeri mekandır.

  Unlu mamuller üretim ve perakende satışı yapan fırınlar, 2812 sayılı cumhurbaşkanlığı kararına göre satış KDV’leri % ‘1 olacak mı?

  Listede fırınlar yok. İndirimli KDV uygulanmaz.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here