Ana sayfa Vergi Bakkallar ve marketler yıl sonuna kadar KDV indiriminden faydalanabilir mi?

  Bakkallar ve marketler yıl sonuna kadar KDV indiriminden faydalanabilir mi?

  Bakkallar ve marketler yıl sonuna kadar KDV indiriminden faydalanabilir mi?

  178
  0

  Market ve bakkallarda satılan %8 KDV oranlı gıda maddeleri ile %18 KDV oranlı temizlik maddelerin de KDV oranları değişti mi?

  Bahsettiğiniz mal ve hizmetlerde KDV oranları değişmedi.

  31/07/2020 de yayınlanan vergi sirkülerinde bazı KDV oranları 31/12/2020 tarihine kadar indirilmiştir. %18 KDV’den % 8 KDV’ye düşürülen hizmetler sayılırken; Bilgisayarların, iletişim araç ve gereçlerinin, saatlerin bakım ve onarımı (malzemeler hariç), yazmaktadır. Bizim firmamız fotokopi makinaları ticareti yanında bakım ve onarımı da yapmaktadır. Biz bu maddeden faydalanabilir miyiz?

  Karardan fotokopi kelimesi yok. İndirimli KDV’den yararlanılamaz.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here