Ana sayfa Dünya Bahar dönemi hazırgiyim siparişlerinde ABD ve AB ülkeleri bu yıl 16,2 milyar...

  Bahar dönemi hazırgiyim siparişlerinde ABD ve AB ülkeleri bu yıl 16,2 milyar dolar daha düşük sipariş verdi

  55
  0

  Bahar Dönemi Siparişlerde 16 milyar dolar düşüş

  Yapılan güncel bir araştırmaya göre geçtiğimiz bahar dönemi siparişlerinde ABD ve AB ülkelerinin bu yıl 16,2 milyar dolar daha düşük sipariş verdiği belirtilmektedir.

  Bu yılın Nisan-Haziran dönemi verilerine göre ABD’li ithalatçılar ve perakendeciler, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 49 düşüşle 9,7 milyar dolar daha düşük hazırgiyim siparişi vermiş bulunmaktadır.

  AB’nin ithalatıyla ilgili olarak, Nisan-Mayıs 2020 döneminde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 45 düşüşle 6,5 milyar dolar daha düşük hazırgiyim siparişi verilmiş bulunmaktadır.

  Alıcıların siparişlerindeki düşüşlerin sadece alıcı ülkelerde sokağa çıkma kısıtlamaları ve mağazaların kapalı olmasıyla açıklanamayacağı çünkü hem sokağa çıkma kısıtlaması ve mağaza kapatma uygulayan, hem de uygulamayan yada gevşek uygulayan ülkelerin hazırgiyim siparişlerinde düşüş olduğu belirtilmektedir.


  Kaynak: İHKİB
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here