Ana sayfa Muhasebe Bağımsız Denetim firmasının beyannamelerini SMMM unvanı ile bordroya dâhil olmadan gönderebilir miyim?

Bağımsız Denetim firmasının beyannamelerini SMMM unvanı ile bordroya dâhil olmadan gönderebilir miyim?

390
0

Bağımsız denetim firması yönetim kurulu başkanıyım. Bağımsız denetçiyim ve aynı zamanda odanıza kayıtlı SMMM’yim. Yönetim kurulu başkanı olduğum şirketin mali müşavirliğini yapabilir miyim? Şirketin beyannamelerini onaylayabilir miyim?

İSMMO’da SMMM olarak üyeyim ancak bir SMMM ofisim bulunmamakta. Bu detayı göz önünde bulundurarak: Bir SMMM ofisi açmadan Yönetim kurulu başkanı olduğum şirketin mali müşavirliğini yapabilir miyim? Bu şirkete ait beyannameleri gönderebilir miyim?

VUK 340 no.lu genel tebliğe göre Şirket bordrosunda SMMM olması halinde şirket adına alınacak Şifre ile beyannameler gönderilir. Bordroda SMMM yoksa sizin SMMM sıfatı ile beyanname göndermeniz mümkün değildir.

 

 

 

 

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

Bağımsız denetim yönetmeliğinde değişiklik yapılmasına dair yönetmelik – 23.11.2018

 

Bağımsız Denetimde Rotasyon Süresinin Hesaplaması Nasıl Yapılır?

 

Kuracağım A.Ş.’nin unvanında Mali Müşavirlik ve Bağımsız Denetim ibarelerini kullanabilir miyim?

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here