Ana sayfa Çalışma Hayatı Bağ- Kur primi ödemiş fakat emekli olma imkânı olmayan kişiler ödedikleri primleri...

Bağ- Kur primi ödemiş fakat emekli olma imkânı olmayan kişiler ödedikleri primleri geri alabilir mi?

Bağ -Kurdan emekli olma imkânı olmayan bir Bağ- Kurlu veya işyerini kapatan bir Bağ- Kurlu ödediği bağ kur primlerini geri alabilir mi?

333
0

Bağ -Kurdan emekli olma imkânı olmayan bir Bağ- Kurlu veya işyerini kapatan bir Bağ- Kurlu ödediği bağ kur primlerini geri alabilir mi?

Alabilir ancak emekli olmak isteyip de toplu ödeme imkânından sadece primi emekli olmaya yetmeyenler yararlanabiliyor.

Bağlı bulunduğunuz SGM’nin emeklilik birimine başvurup hesaplamanızı özlüğünüze göre yaptırmanız gerekmektedir.

 

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here