Ana sayfa Vergi BA-BS Bildirimi Yapan Mükellefler Hangi Durumlarda İzaha Davet Edilir?

  BA-BS Bildirimi Yapan Mükellefler Hangi Durumlarda İzaha Davet Edilir?

  895
  0

  BA-BS BİLDİRİM FORMLARINDA YER ALAN BİLGİLERİN ANALİZİ SONUCUNDA MÜKELLEFLERİN İZAHA DAVETİ
  BA-BS Bildirim Formlarında Yer Alan Bilgilerin Analizi Sonucunda Mükelleflerin İzaha Davet Edilmesi Bildirim mecburiyeti bulunan mükelleflerce, Gelir İdaresi Bakanlığı tarafından belirlenen hadler çerçevesinde yapılan her türlü mal ve/veya hizmet alış ve satışları Ba-Bs bildirim formlarına dâhil edilmektedir.

  Bu bildirim formlarından hareketle yapılan çapraz kontroller neticesinde, vergiyi zıyaa uğratmış olabileceğine dair haklarında ön tespit bulunan mükellefler izaha davet edilir.

  Kaynak: Resmi Gazete (25.07.2017 – 30134)(VUK 482 Nolu Tebliğ)

  Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here