Ana sayfa Muhasebe Aynı il sınırları içerisinde yapılan iş yeri adres nakli kıdem tazminatı hakkı...

Aynı il sınırları içerisinde yapılan iş yeri adres nakli kıdem tazminatı hakkı oluşturur mu?

276
0
Aynı il sınırları içerisinde yapılan iş yeri adres nakli kıdem tazminatı hakkı oluşturur mu?

İşyerimiz İstanbul Bayrampaşa’dan İkitelli’ye taşınacak. Yeni yere gelmek istemeyen personellere kıdem ve ihbar tazminatı hakkı doğar mı?

İş yeri adres değişikliği aynı il sınırları içinde kalması halinde işçiye tazminat hakkı doğurmamaktadır.

 

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

Toptan ödeme almak amacıyla işten ayrılan işçi kıdem tazminatına hak kazanır mı?

Hizmet sözleşmesi devri ile önceki dönem hakları yüklenilen çalışana sonradan ödenen kıdem tazminatı gider yazılabilir mi?

Özel sektörde çalışan bir işçinin kaç yıldan sonra istifa sonucu kıdem tazminatı hakkı vardır?

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here