Ana sayfa Vergi Aynı döneme ait Ba formuna değişik tarihlerde düzeltme verdiğimizde her düzeltme için...

  Aynı döneme ait Ba formuna değişik tarihlerde düzeltme verdiğimizde her düzeltme için ayrı ayrı ceza düzenlenir mi?

  58
  0

  Aynı döneme ait Ba formunu iki veya üç kere düzeltme verdiğimizde her verdiğimiz düzeltme için ayrı ayrı ceza kesilebilir mi? Kesilen cezalara itiraz edebilir miyiz?

  Her düzeltme için özel usulsüzlük cezası ayrı ayı kesilir. Cezalara elbette itiraz hakkınız var Ceza ihbarnamesinin tebliğinden itibaren 30 gün içinde Vergi mahkemesine dava açabilirsiniz.

  E-Defter beratlarının sisteme hiç yüklenmemesinin cezası nedir?

  Bildirim yükümlülüklerinin zamanında yerine getirilmemesi özel usulsüzlük cezası uygulanır.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here