Ana sayfa Muhasebe Aylık ücret sabit midir? Eksik veya fazla gün olan aylarda değişir mi?

Aylık ücret sabit midir? Eksik veya fazla gün olan aylarda değişir mi?

428
0

Asgari ücretle çalışanlar için 31 gün çeken aylarda 31 günlük ücret mi hesaplamak lazım yoksa asgari ücret yazmamız yeterli midir?

Eğer ücret aylık … kadardır diye anlaşılmışsa o tutar, eğer asgari ücret ise bu günlük olarak açıklanmıştır ve Günlük asgari ücret miktarı * çalışılan gün sayısı

 

 

 

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

7162 Sayılı Kanunla Düzenlenen 2019 Yılı Asgari Ücret Devlet Desteği

 

01.01.2019 Tarihinden İtibaren Uygulanan Yeni Asgari Ücrete Bağlı Olarak Değişen Parametreler

 

Asgari ücrette yıl içinde meydana gelen değişiklik asgari geçim indirimi hesaplamasını etkiler mi?

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here