Ana sayfa SGK Ayda 5 gün çalışan kişi sağlık hizmetlerinden faydalanabilir mi?

  Ayda 5 gün çalışan kişi sağlık hizmetlerinden faydalanabilir mi?

  33
  0

  İki personel istihdam edeceğiz. Birisi ayda 5 gün diğeri ayda 10 gün çalışacaktır. Bu durumda bu çalışanlar sağlıktan yararlanabilecekler mi?

  Kalan günler için GSS zaten oluşacak olup sağlıktan yararlanabilirler.

  İstirahat raporu olan kişi eylül ayında çalıştı ve tam maaş ödemesi yapıldı. 3 gün olarak bildirim yapıyoruz. İstirahat süresinde çalışmıştır işaretliyoruz. Bu işlem doğru mudur?

  01 işaretledikten sonra çalışmamıştır işaretlenip prim ödemesi yapılması mümkündür. Aksi halde raporlu çalıştırmış olup ipc ye tabi olursunuz.

  İstirahatte geçen süreler kıdem tazminatı hesabında dikkate alınır mı?

  Bir günlük istirahat raporlarının SGK sisteminden onaylanması zorunlu mudur?

  İstirahatli Olan Sigortalıların İşyerinde Çalışmadıklarına Dair Bildirimin İşverenlerce Sosyal Güvenlik Kurumuna Gönderilmesine İlişkin Usul…

  Tam ücret ödediğimiz istirahatli çalışanı MUHSGK beyannamesinde nasıl beyan edelim?

  Raporlu olan bir personelin istirahat raporunun bildirilmemesinin cezası nedir?

  Özel hastanelerden alınan istirahat raporları geçerli midir?

  İstirahatli olan personelimizin maaşını tam ödeyebilir miyiz?


  Kaynak: ismmmo
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebnews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here