Ana sayfa Muhasebe Ay içerisinde alınan demirbaş ve demirbaşa ait olan aksamı tek bir demirbaş...

Ay içerisinde alınan demirbaş ve demirbaşa ait olan aksamı tek bir demirbaş olarak kayıt edebilir miyiz?

Ay içerisinde alınan demirbaş ve demirbaşa ait olan aksamı tek bir demirbaş olarak kayıt edebilir miyiz?

690
0

Aynı ay içerisinde işletmede kullanılmak üzere sıfır kamyonet alınmış ve bu kamyonete kapalı kasa yaptırılmıştır. Kamyonet ve kasası farklı firmalardan aynı ay içerisinde farklı faturalarla alınmıştır.

Bu şekilde alınmış olan demirbaşların muhasebe kaydı nasıl yapılmalıdır?

İki faturanın Tutarları 254 Hesap da toplanır. Toplam bedel üzerinden Amortisman itfası yapılır. Firmaların ayrı olması bu işleme engel değildir.


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here