Ana sayfa Dünya Avusturya’daki şirket iflasları 2021 yılının 2. çeyreğinde bir önceki yılın aynı dönemine...

  Avusturya’daki şirket iflasları 2021 yılının 2. çeyreğinde bir önceki yılın aynı dönemine göre azaldı

  28
  0

  Avusturya’nın resmi istatistik kurumu İstatistik Avusturya’dan alınan ön rakamlara göre, 2021’in 2. çeyreğinde, bir önceki yılın aynı dönemine göre dörtte bir oranında (%25.2) daha az iflas kaydedildi. 2021’in ilk yarısında toplam 1.065 iflas rapor edildi.

  2021’in 2. çeyreğindeki iflasların çoğu inşaatta, finansal hizmetlerde, perakendede ve konaklama ile yiyecek-içecek sektörlerinde meydana geldi. Bilgi ve iletişim, mal üretimi ve kişisel hizmetler alanlarında nispeten daha az sayıda iflas yaşandı.

  Diğer taraftan, 2021 yılı 2. çeyreğinde bir önceki yılın aynı dönemine göre %25.2 daha fazla oranda tüzel kişi kaydı yapıldı. 2021’in ilk yarısında toplam 36.856 kayıt yapılmış oldu. 2019’un ilk yarısı olan krizden önceki dönemle karşılaştırıldığında bu rakam, %3,2’lik bir artışa tekabül ediyor. 2020’nin ilk yarısına kıyasla, 2021 yılında en yüksek artışlar ticarette ve imalatta oldu.

  2021 yılının 2. çeyreğinde finansal hizmetler, kişisel hizmetler ve perakende sektörleri en fazla kayıt alan sektörler oldu. Trafik, bilgi ve iletişim, konaklama ve yemek hizmetleri alanlarında nispeten az sayıda kayıt görüldü.


  Kaynak: T.C. Ticaret Bakanlığı/Ticaret Araştırmaları ve Risk Değerlendirme Genel Müdürlüğü
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here