Ana sayfa Mevzuat Avukat hangi tarihten sonra % 8 KDV’li makbuz düzenleyebilir?

Avukat hangi tarihten sonra % 8 KDV’li makbuz düzenleyebilir?

Avukat hangi tarihten sonra % 8 KDV’li makbuz düzenleyebilir?

344
0

Avukatlarda %8 kdv oranına geçiş hangi tarih itibariyle hangi hizmetlerde uygulanacaktır?

2 Ekim 2019 Tarih ve 30906 Sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 1594 Sayılı Cumhurbaşkanı Kararı ile 02/10/2019 Tarihinden itibaren aşağıda belirtilen bazı Avukatlık hizmetleri için KDV oranı % 8 olarak uygulanacaktır.

1-Aile Mahkemelerinde verilen Avukatlık hizmeti,

2-Tüketici Mahkemelerinde verilen Avukatlık hizmeti,

3- Çocuk Mahkemelerinde verilen Avukatlık hizmeti,

4-Veraset Davaları ve işleri,

5-İş uyuşmazlıklarında dava şartı olarak arabuluculuk ile bunlara bağlı ilamlı icra takipleri kapsamında verilen Avukatlık hizmetleri.

Yukarıda belirtilen Avukatlık Hizmetleri dışında kalanlar faaliyetler için KDV oranı % 18 olarak uygulanmaya devam edilecektir.

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here