Ana sayfa Dünya Avrupa’da Yenilenebilir Enerji Alanında Rekor Seviyede Yatırım Planlanıyor

  Avrupa’da Yenilenebilir Enerji Alanında Rekor Seviyede Yatırım Planlanıyor

  39
  0
  Almanya’nın Handelsblatt Gazetesinde 07 Ocak 2021 tarihinde yayımlanan habere göre Avrupa Birliği’nin “Green Deal” düzenlemesi çerçevesinde Avrupalı enerji firmaları tarafından önümüzdeki 10 yıl içerisinde yenilenebilir enerji kaynaklarına rekor seviyede yatırım yapılmasının planlandığı ifade edilmektedir.

  İspanyol enerji firması İberdrola’nın 2025 yılı kadar 34 milyar avroluk, İtalyan Enel firmasının 2030 yılına kadar 70 milyar avroluk, Alman RWE firmasının 2022 yılına kadar 5 milyar avroluk ve EnBW firmasının 2025 yılına kadar 4 milyar avroluk yatırım yapacağı yine aynı haberde yer almaktadır.


  Kaynak: T.C. Ticaret Bakanlığı / Hamburg Ticaret Ataşeliği
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here