Ana sayfa Haberler Avrupa’da Ocak ayı enflasyonu arttı

Avrupa’da Ocak ayı enflasyonu arttı

592
0

Euro bölgesinde tüketici enflasyon oranı Ocak ayında azaldı.

Avrupa İstatistik Ofisi (Eurostat) tarafından yayınlanan istatistiklere göre, Euro para birimini kullanan 19 ülkedeki tüketici fiyatları Ocak ayında bir önceki aya oranla yüzde 1,4 azaldı.

Böylece Pazar beklentileri ve tahminler doğrulanmış oldu.

Büyümenin üçüncü çeyrekte oldukça yavaş ilerlemesi sonucu siyasetçiler, küresel belirsizliğin Avrupa bölgesini kötü etkileyeceği konusunda endişeli.

 

 

 

 

 Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here