Ana sayfa Haberler Avrupa doğal gaz konusunda karara vardı

Avrupa doğal gaz konusunda karara vardı

534
0

Avrupa Birliği organları Çarşamba günü, Rusya ile Almanya arasındaki gaz boru hattının idaresine ilişkin anlaşmaya vardı.

Avrupa Komisyonu tarafından yapılan açıklamaya göre söz konusu anlaşma, üye ülkeler ve AB Parlamentosunun boru hattı üzerindeki idaresini güçlendirecek ve daha katı şartlar getirecek.

Anlaşma kapsamında Rus Nord Stream 2 boru hattının Almanya karasularına dahil olan 55 milyar metreküplük kısmının, AB kurallarına uyumlu hale getirilmesi olası.

AB ülkeleri, doğal gazın yaklaşık yüzde 42’lik kısmını Rusya’dan ediniyor.

Anlaşmanın önümüzdeki günlerde yasama organı ve AB üye ülkeleri tarafından onaylanması bekleniyor.

 

 

 

 

 


Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here