Ana sayfa Ekonomi Avrupa borsaları Amerika’nın etkisiyle düşüşte

Avrupa borsaları Amerika’nın etkisiyle düşüşte

420
0

Avrupa borsaları Amerika’nın etkisiyle düşüşte

ABD-Çin ticaret savaşlarının kurumsal karlılıklara zarar vermesiyle Avrupa borsaları günü yine düşüşle kapadı.

Gösterge endeks Stoxx Europe 600, günü önceki kapanışa göre yüzde 1,98 azalışla, Almanya’da DAX endeksi de yüzde 1,48 değer kaybıyla tamamladı.

Fransa’da CAC 40 endeksi yüzde 1,92 düşüşle, İtalya’da MIB 30 endeksi yüzde 1,84 azalışla, İspanya’da IBEX endeksi yüzde 1,69 değer kaybıyla ve İngiltere’de FTSE 100 endeksi yüzde 1,94 azalışla kapandı.

Avrupa borsaları çarşamba günü Mart ayından bu yana en düşük seviyeye inmişti.

Amerikan borsaları güne yine düşüşle başladı

New York Borsası’nda endeksler, perşembe gün yine düşüşle başladı.

Nasdaq Teknoloji Endeksi de yüzde 0,14 değer kaybıyla açıldı.

Trump: Fed kafayı yedi

Asya piyasaları da son 19 ayın en düşük seviyelerin görürken, ABD piyasalarında da son sekiz ayın en büyük kayıpları yaşandı.

ABD Başkanı Donald Trump düşüşü “piyasada düzeltme yaşandı” olarak tanımlamış, ancak faiz oranlarını yükselten ABD Merkez Bankası Fed’in “kafayı yediğini” ifade etmişti.

Öte yandan, küresel piyasalardaki satışlar IMF Başkanı Christine Lagarde’ın borsalardaki değerlemelerin “aşırı pahalı” olduğunu söylemesine bağlanıyor.


Kaynak:EuroNews
Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. MuhasebeNews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here