Ana sayfa Çalışma Hayatı Askerlik sebebiyle çıkışı yapılacak kişinin SGK eksik gün bildirim kodu ne olmalıdır?

Askerlik sebebiyle çıkışı yapılacak kişinin SGK eksik gün bildirim kodu ne olmalıdır?

Askerlik sebebiyle çıkışı yapılacak kişinin SGK eksik gün bildirim kodu ne olmalıdır?

195
0

Firmamızın COVID 19’dan sonra, içinde bulunan ekonomik durumlardan 7 personelinin, 3 tanesini, aylık ücretsiz izine (isçi ile karşılıklı anlaşarak) ayırmak istiyor. Bununla alakalı AYLIK BİLDİRGEDE eksik gün kodunun girilmesi gerekiyor?

Eğer nakdi ücret desteği alınmayacaksa kod 21 NÜD alınacaksa kod 28 olmalıdır. Muhsgk’da eksik gün kodu bildirim sütunu bulunmaktadır.

Kısa dönem askerlik yapacak olan kişi işe dönüp çalışmaya devam edecek, hangi SGK kodu ile bildirim yapmalıyım?

12 Askerlik kodu seçilmelidir.


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here