Ana sayfa Çalışma Hayatı Asgari ücret vergi istisnası çalışan eşlerin her biri için ayrı ayrı uygulanır...

  Asgari ücret vergi istisnası çalışan eşlerin her biri için ayrı ayrı uygulanır mı?

  233
  0

  Ücretli olarak çalışan kişinin eşinin de ücretli olarak çalışması durumunda her ikisinin de gelir vergisi asgari ücret istisnasından ayrı ayrı yararlanabilir mi?

  Evet yararlanır. Çalışanların eş olmasının bir engeli olmaz. İstisna kişilere verilen bir haktır. Aile ile ilgisi olmaz.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here