Ana sayfa Vergi Bu Araçlar Vergi Zammından Etkilenmeyecek!!!

  Bu Araçlar Vergi Zammından Etkilenmeyecek!!!

  991
  0

  1 Ocak 2018 itibariyle Motorlu Taşıtlar Vergisi sistemi değişiyor. Önceki sistemde sadece motor hacmine göre vergi alınırken; yeni sistem hem hacim hem de satış fiyatının birlikte değerlendirileceği karma sistem olacak.

  Vergide en avantajlı kesim ise 1.3 litre ve altındaki motora sahip olan araçlar oldu.

  Vergiler eklenmeden önce fiyatı 40 bin TL’nin altında olan 1.3 litre araçların MTV’sine hiç zam gelmedi yani satış fiyatı 71 bin TL’nin altında olan araçlara zam yapılmadı.

  İşte MTV zammından etkilenmeyen otomotiv marka model ve fiyatları:

  Kaynak: Habertürk

  Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here