Ana sayfa Vergi Aracı firmalar üzerinden mal ve hizmet teslimi yapan firmalar teslim ettikleri ürünler...

  Aracı firmalar üzerinden mal ve hizmet teslimi yapan firmalar teslim ettikleri ürünler veya hizmetler için kime belge düzenlemelidir?

  32
  0
  Müşteri yemeksepetinden online kredi kartı seçeneği ile ödeme yapınca, müşteriye faturayı ben mi düzenlemeliyim yoksa yemeksepeti firması mı fatura düzenlemelidir?

  Fatura nihai tüketiciye düzenlenir. Aracı olan firmaya fatura düzenlenmez.

  Aracı olan firma sizin müşterinize komisyon faturası düzenler.  Lokantacı mükellefim getir uygulaması üzerinden online ödeme yaparak sipariş veren nihai tüketiciye sipariş tesliminde vereceği ökc fişini nakit olarak mı kesmesi gerekmektedir?

  ÖKC Şeklini, formatını, seçeneklerini biz bilemeyiz. Ancak Tahsilat nakit ise nakit seçeneği Kredi kart ile ise kredi kartı seçeneği kullanılır. Bu cihazı kullanan bu işlemi mutlaka bilmektedir.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here