Ana sayfa Vergi Araç kiralama işlerinde KDV oranı yıl sonuna kadar yüzde kaçtır?

  Araç kiralama işlerinde KDV oranı yıl sonuna kadar yüzde kaçtır?

  134
  0

  Araç kiralama olarak kesilen faturalarda KDV oranı nedir? Personel servis taşıma işinde kullanılan SERVİS plakalı Kiralık araçların faturaları kesilirken nasıl işlem yapılmalıdır? Tevkifat işlemleri uygulanır mı?

  Araç kiralama işi için KDV oranı 31/12/2020 Tarihine kadar % 8’e indirlmiştir.

  Tevkifata tabi kurum kuruluş ve mükellefler hizmet veriliyor ise elbette KDV tevkifatı yapılır.

  %10 Kira stopaj oranı 30 Temmuz’dan önce yapılan kira ödemeleri için de geçerli sanırım. Kiralarımız 1 Temmuz da ödemesi yapıldı. Muhtasarda %10 olarak bildirim yapmamız gerekirdi?

  İş yeri kira ödemesi, 31/07/2020 tarihinden önce yapılmış ise stopaj % 20 olarak hesaplanır. 31/07/2020 günü (Bu tarih dahil) ve sonraki tarihlerde yapılmış ise Stopaj % 10 olarak hesaplanır.

  Maliyeden bayram hediyesi: KDV ve stopaj indirimi, ama kime?


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here