Ana sayfa Şirketler Apple Ve Dublin (İrlanda) Avrupa Birliği’nin Vergi Kanunlarına Meydan Okuyor!

Apple Ve Dublin (İrlanda) Avrupa Birliği’nin Vergi Kanunlarına Meydan Okuyor!

1455
0

İrlanda’nın vergi işlemleri Apple’ın milyarlarca vergi ödemesini engellemişti.

Brüksel ise şirketin İrlanda devleti ile yaptığı vergi anlaşmasının kanunlara aykırı olduğunu vurgulayıp ceza kesti.

Apple da Avrupa Birliğinin çıkardığı 13 Milyar Euro vergi cezasına karşı yasal bir savaş başlattı ve temyize gideceğini açıkladı.

Ipad ve iphone’un üst düzey yöneticileri, Avrupa Rekabet Kurumunun, faturaları maksimize edecek bir hesaplama yöntemi seçtiğini, bu nedenle de yüksek tutarlı cezanın kesildiği suçlamasında bulundu.

Kaynak: euronews.com

Tarih: 4 Mart 2017

Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here