Ana sayfa Mevzuat APEC’in geleceği karanlık mı?

APEC’in geleceği karanlık mı?

338
0

Asya-Pasifik Ekonomik İşbirliği (APEC)’in bu sene Papua Yeni Gine’de toplanan zirvesinde 29 yılın ardından ilk defa sonuç bildirisi yayımlanmadı.

Papua Yeni Gine Başkanı Peter O’Neill, anlaşma sağlamada sorun çıkaran ABD ve Çin için ‘odadaki iki muazzam dev’ betimlemesini yaptı.

ABD, Çin’in haksız ticaret yaptığını dile getirirken Çin de ABD’nin tek yanlılık yaptığını söyledi.

Kanada Başbakanı Justin Trudeau ise farklı görüşlerin olmasının doğal olduğunu fakat bu fikir ayrılıklarının bildiri üzerinde anlaşmayı engellediğini belirtti.

ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence, Çin’den ithal edilen mallara uygulanan ve halihazırda yükselttikleri gümrük vergilerini iki katından fazla arttırmakla tehdit etti.

Çin Devlet Başkanı Şi Cinping, ABD’nin korumacı politikalarını kınayarak ‘’Bu Soğuk Savaş’ta kimse kazanamaz’’ cümlesini sarf etti.


Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebe News veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here