Ana sayfa TTK Anonim Şirket Hisse Devri İçin Alınan Kararın Notere Tasdik Edilmesine Gerek Var...

  Anonim Şirket Hisse Devri İçin Alınan Kararın Notere Tasdik Edilmesine Gerek Var Mı?

  224
  0

  Anonim şirket hisse devri için karar defterine karar alıp, pay defterine işlememiz yeterlimi. Noter de yapılması şartı var mı?

  Anonim şirket hisse devri için karar defterine karar alıp, pay defterine işlemeniz yeterlidir. Noter tasdiki gerekmez.

  ________________________________

  BENZER VE İLGİLİ İÇERİKLER

  Anonim şirketlerde hisse devri tescile tabi midir?

  A.Ş.’lerde hisse devri tescile tabi olmayıp tek paya düşme veya tek pay sahibinin değişmesi tescile tabidir. Tek paya düşme mevcut yönetim kurulu ile alınmalı ve tescile verilmelidir. Tek pay sahibi genel kurul tutanağını imza etmesi gerekir.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.