Ana sayfa Muhasebe Amerikan şirketinden alınan hizmet için, kdv-2 ödenecek mi?

  Amerikan şirketinden alınan hizmet için, kdv-2 ödenecek mi?

  Yurt dışından alınan hizmetlerde 2 no.lu kdv uygulaması nasıldır?

  37
  0

  Yurtdışındaki müşterilerine web tasarım ve web sitesi kuran bir limited şirket bu işleri sebebi ile gönderilen meblağlar için düzenleyeceği fatura KDV istisnası var mıdır?

  Hizmetten yararlanma yurt dışında ise KDV istisnası uygulanır.

  Büyük mükellefler vergi dairesine kaydı bulunan Amerikan şirketinden alınan hizmet için, kdv-2 söz konusu olacak değil mi?

  Hizmetin yurt dışından alınması ve bedeli Yurt dışına ödenmesi halinde (2) nolu KDV beyannamesi verilecektir. (Hizmet ithali istisnası) Türkiye de Vergi mükellefiyeti bulunan şirketin yabancı uyruklu olması halinde Türkiye de hizmet verilmesi halinde düzenlenen faturada KDV hesaplanır.

   


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BENZER İÇERİKLER

  Türkiye’deki şirketin mali verilerinin yurt dışında değerlendirilmesi hizmeti KDV’ye tabi midir?

  Yurt dışındaki bir firmayı temsilen Türkiye’deki Serbest Bölgede verilen kalite kontrol hizmeti KDV’ye tabi…

  Yurt dışındaki firmalara AVM inşaatı kapsamında verilen danışmanlık hizmeti kurumlar vergisine tabi midir?

  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here