Ana sayfa Ekonomi Amerika’da Faiz Artışlarında Merkez Bankası İle Trump Arasındaki Soğuk Savaş Devam Ediyor!

  Amerika’da Faiz Artışlarında Merkez Bankası İle Trump Arasındaki Soğuk Savaş Devam Ediyor!

  1155
  0

  FAİZ ARTIŞLARINI DAHA FAZLA BEKLEMEK DOĞRU MU?

  Amerika Birleşik Devletleri Merkez Bankası Başkanı Janet Yellen faiz artışlarını beklemenin Amerika’nın mali politikalarında belirsizliğe yol açtığını belirtti!

  Yellen aynı zamanda Amerika’nın mali politikalarında ve diğer politikalarındaki belirsizliği, üretimdeki büyümenin gelecekte izleyeceği yolu ve yurt dışındaki gelişmeleri belirsizlik kaynağı olarak belirtti.

  Bu sebeplerle Yellen ekonomiyi dengeleyecek faiz artışlarına devam edilmesi gerektiğini savundu.

  Kaynak: Euronews

  Tarih: 25 Şubat 2017

  Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here