Ana sayfa Muhasebe Ambalaj malzemesi üretenler Gekap beyannamesi vermeli midir?

  Ambalaj malzemesi üretenler Gekap beyannamesi vermeli midir?

  Plastik poşet, kâğıt bardak, karton ve temizlik malzemeleri toptan satışında mükellef gekap beyannamesi verecek mi?

  35
  0

  Mükellefimiz plastik poşet, kâğıt bardak, karton ve temizlik malzemeleri toptan satışı ile iştigal etmektedir. Gerçek kişi mükellefimiz gekap beyannamesi verecek midir?

  Hayır gekap beyannamesi bildiriminde bulunmayacaktır. Kâğıt bardak- karton Kullananlar ve poşeti nihai tüketiciye satanlar gekap beyannamesi verecek.

  Enerji kablolarının imalatını yapmaktayız. Kabloları müşterilerin ad ve/veya ticari markasıyla üretip müşterilere teslim etmekteyiz. Bu teslim esnasında kullanmış olduğumuz ambalaj malzemelerinin geri kazanım katılım payından sorumluluğumuz var mıdır?

  Kullanmış olduğumuz ambalaj malzemelerinin geri kazanım katılım payından sorumluluğumuz vardır.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here