Ana sayfa Muhasebe Altyapı hizmet bedelini direkt gider yazabilir miyiz?

Altyapı hizmet bedelini direkt gider yazabilir miyiz?

1293
0

Organize Sanayi bölgesinde bulunan Fabrika Binası için (Kiralık değil, mülkiyeti bizim) organize sanayi bölgesi müdürlüğüne ödenen Doğalgaz Altyapı Bedeli doğrudan gider yazılır mı? Eğer yazılmaz ise muhasebe kaydı nasıl olmalıdır?

 

İş ile ilgili giderler elbette kayıtlara alınacaktır.

 

 

 

 

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


 

BENZER İÇERİKLER

 

Sabit Kıymete ait hizmet bedeli maliyete eklenir mi?

 

 

 

Finansal kiralama şirketi tarafından kira süresi başlamadan önce finansman desteği karşılığında sağlanan prefinansman faizini gider doğrudan yazabilir miyim?

 

 

 

Amortisman ayırma süresi dolan sabit kıymetleri 255/257 ters kayıtla kapatmak zorunda mıyız?

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here