Ana sayfa Vergi Altına Dayalı Kira Sertifikalarından Elde Edilen Gelirler Üzerinden Yapılacak Tevkifat Oranı %0...

  Altına Dayalı Kira Sertifikalarından Elde Edilen Gelirler Üzerinden Yapılacak Tevkifat Oranı %0 Olarak Belirlendi!

  808
  0

  Altına dayalı devlet iç borçlanma senetlerinden ve altına dayalı kira sertifikalarından elde edilen gelirler üzerinden yapılacak tevkifat oranına ilişkin karar Resmi Gazete’de Yayımlandı.

  193 sayılı Gelir Vergisi Kanununun geçici 67’nci maddesi ile 5520 sayılı Kurumlar Vergisi Kanununun 15’inci ve 30’uncu maddelerinde yer alan bazı tevkifat nispetleri hakkındaki 22.07.2006 tarihli ve 2006/10731 sayılı kararname ile ülkemizin finansman ihtiyacının karşılanabilmesi için yastık altında bulunan hurda altınların ekonomiye kazandırılması amacıyla Hazine Müsteşarlığı’nca ihraç edilecek olan altına dayalı devlet iç borçlanma senetlerinden ve altına dayalı kira sertifikalarından elde edilen gelirler üzerinden yapılacak tevkifat oranı %0 olarak belirlenmiştir.

  Bakanlar Kurulu Kararını İncelemek İçin Tıklayınız

  Bakanlar Kurulu Kararını İncelemek İçin Tıklayınız

  Kaynak: Resmi Gazete

  Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here