Ana sayfa İstatistik Almanya’daki vatandaşlar ve işletmeler sağlanan hizmetlerden genel olarak memnun

Almanya’daki vatandaşlar ve işletmeler sağlanan hizmetlerden genel olarak memnun

427
0
Business man success in job

Almanya’daki vatandaşlar ve işletmeler sağlanan hizmetlerden genel olarak memnun

Almanya Federal İstatistik Ofisi’nin (Destatis) yayınladığı verilere göre, Almanya’daki vatandaşlar ve işletmeler, kamu yetkilileri tarafından sağlanan hizmetlerden genel olarak memnunlar. Vatandaşların %83’ü ve işletmelerin %83’ü idari hizmetlerden oldukça ya da çok memnun olduklarını belirtiyor. Kırsal kesimdeki kamu makamları için, büyük kasaba ve şehirlerdekilerden biraz daha yüksek memnuniyet değerleri kaydedilmiştir. Şehirde yaşayan insanlara kıyasla küçük yerlerde yaşayanlar kamu yetkililerine kolayca erişebildiklerini ve işlem ve bekleme sürelerinden daha memnun olduklarını belirtiyorlar.


Kaynak: Almanya Federal İstatistik Ofisi (Destatis) / Link: https://www.destatis.de/EN/Press/2019/12/PE19_461_p001.html;jsessionid=2D5968D9963F4163B880489A3B838C70.internet712
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here