Ana sayfa Dünya Almanya’da Nisan ayında işsizlik oranı piyasa beklentisine paralel olarak %6 düzeyinde gerçekleşti

  Almanya’da Nisan ayında işsizlik oranı piyasa beklentisine paralel olarak %6 düzeyinde gerçekleşti

  31
  0

  Yurt Dışı Gelişmeler

  • Fed piyasa beklentileri paralelinde politika faizini değiştirmeyerek %0-0,25 aralığında sabit bıraktı.
  • ABD’de Conference Board Tüketici Güven Endeksi, Nisan ayında piyasa beklentisinin üzerinde değer aldı ve 121,7 seviyesine yükselerek Şubat 2020’den bu yana en yüksek değerine ulaştı.
  • ABD’de dayanıklı mal siparişleri, geçen ay azalmasına karşın Mart ayında %0,5 ile %2,5 olan piyasa beklentisini altında artış gösterdi.
  • ABD’de son haftada işsizlik maaşına başvuranların sayısı 553 bin kişi ile 549 bin kişi olan beklentilerin üzerinde gerçekleşti.
  • Euro Alanı’nda Mart ayında işsizlik oranı, %8,1 ile %8,3 olan piyasa beklentisinin altında bir değer aldı. Bölgede Şubat ayı işsizlik oranı %8,2 düzeyindeydi.
  • Almanya, 2021 yılı %3 olan büyüme tahminini %3,5’e yükseltirken, 2022 yılı için büyüme tahminini %3,6 olarak açıkladı.
  • Almanya IFO İş İklimi Endeksi, Nisan ayında bir önceki aya göre yükselerek 96,8 ile 97,8 olan piyasa beklentisinin altında gerçekleşti.
  • Almanya’da Nisan ayında işsizlik oranı piyasa beklentisine paralel olarak %6 düzeyinde gerçekleşti. İşsiz sayısı geçen aya göre yükselerek 2 milyon 760 bine yükseldi.
  • Çin’de Nisan ayında İmalat Satın Alma Müdürleri Endeksi (PMI), 51,1 ile 51,7 olan piyasa beklentisinin altında değer aldı.


  Kaynak: TOBB Ekonomi Bülteni
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here