Ana sayfa İstatistik Almanya’da gelirler ortalama %4,2 oranında arttı

Almanya’da gelirler ortalama %4,2 oranında arttı

160
0

Almanya’da gelirler ortalama %4,2 oranında arttı

Almanya Federal İstatistik Ofisi’nin (Destatis) yayınladığı verilere göre, Almanya’da kabul edilen gelirler, 2019 yılının üçüncü çeyreğinde bir önceki yılın aynı çeyreğine göre ortalama %4,2 oranında arttı. Bu, 2010’daki veri başlangıcından bu yana gerçekleşen en büyük artış oldu. Bunun nedeni çoğunlukla 2018 toplu iş sözleşmesinde kabul edilen ek ödemelerdi. İstatistikler, kabul edilen temel ücreti, kabul edilen temel ücretlendirme ve bir defaya mahsus ödemeler, yıllık ekstra ödemeler veya geri ödemeler gibi kabul edilen ek ödemeleri dikkate alır. Ekstra ödemeler hariç, yıllık artış 2019 yılının üçüncü çeyreğinde %2,8 oldu. Tüketici fiyatları aynı dönemde %1,5 oranında arttı.


Kaynak: Almanya Federal İstatistik Ofisi (Destatis) / Link: https://www.destatis.de/EN/Press/2019/11/PE19_457_622.html;jsessionid=DCF48EAA63006BD84EB218B0E6544082.internet711
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here