Almanya Sanayi Üretimi Ağustosta Zirveye Çıktı!

Almanya Sanayi Üretimi Ağustosta Zirveye Çıktı!

482
0
PAYLAŞ

Almanya’da sanayi üretimi Ağustos ayında son 6 yılın en güçlü artışını gerçekleştirdi.

Almanya’da sanayi üretimi Ağustos ayında altı yılın en güçlü artışını kaydederek Avrupa’nın en büyük ekonomisinin büyüme ivmesini tekrar kazandığını işaret etti.

Berlin’de Ekonomi Bakanlığı tarafından Pazartesi günü yapılan açıklamaya göre sanayi üretimi Ağustos ayında bir önceki aya göre yüzde 2,6 artış gösterdi.

Genellikle volatil seyreden gösterge Temmuz 2011’den beri en güçlü artışını kaydetmiş oldu.

Sanayi üretimi, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 4,7 arttı.

Kaynak: Bloomberg

Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

BİR CEVAP BIRAK