Ana sayfa Şirketler Alman Otomotiv Devi Yeni Aracını Tanıttı!

Alman Otomotiv Devi Yeni Aracını Tanıttı!

1024
0

Otomotiv devi Mercedes, tarihinde ilk kez Pick-up araç segmentine girerek yeni aracı X-Class’ ı tanıttı.

Geçtiğimiz günlerde resmi tanıtımı yapılan Mercedes’in ilk pick-up aracı X-Class, Kasım ayında satışa çıkacak.
Araç, ilk olarak Almanya’da satışa çıkacak; 2018 itibariyle ise araç Güney Afrika, Avustralya ve Yeni Zelanda’ya ihraç edilecek. 2019 yılında ise Latin Amerika’da satışa çıkması bekleniyor.
Yapılan resmi açıklamada; yeni aracın boyunun 5,34 metre, genişliğinin ise 1,92 metre olacağı duyuruldu.

Aracın yükleme kapasitesi ise 1042 kg olacağı açıklandı.
Mercedes X-Class 6 ileri manuel, 7 ileri otomatik şanzımana sahip biri benzinli ikisi dizel olma üzere 3 model seçeneği ile satışa sunulacak.
Aracın X220d modeli 163 beygir gücüne sahipken; X250d modeli ise 190 beygir gücünde olacak.
Aracın tek benzinle çalışan motoru 165 beygir gücüne sahip olacak.
Aracın Exterieur ve Interieur olmak üzere 2 donanım paketi bulunmaktadır.

Mercedes’in güvenlik ve donanım teknolojisini güvenli sürüş deneyimi ile birleştiren Mercedes’in yeni pick-up otomobilinin Almanya’da 37 bin 300 Avrodan başlayan fiyatlarla satışa çıkacağı duyurulurken; aracın Türkiye’ye geliş tarihi açıklanmadı.

Kaynak: MERCEDES BENZ

Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here