Ana sayfa Muhasebe Alış iade kaydını nasıl yapacağım?

Alış iade kaydını nasıl yapacağım?

857
0

İmalat yapan bir şirkete gelen fatura teslim edilmesi gereken kadar miktar ve tutar yazılmış iken fiili sayımda imalatçı tarafından eksik olduğu bildirilmiş ve kabul edilmiştir. Eksik kadar fatura satıcıya kesilmiş ve kaydı yapılmıştır. İşlem doğru mudur?

 

————————- / ——————–

320(B)

                150(A) 391 ilave

————————- / ——————–

 

Kayıt doğrudur.

 

 

 

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

Alış iadelerini hangi muhasebe hesabında takip etmeliyim?

 

Alıştan iade için düzenlediğimiz Satış faturamızı Bs formunda beyan edecek miyiz?

 

https://www.muhasebenews.com/8-kdvli-sattigimiz-ticari-gayrimenkulun-alista-odedigimiz-%18-kdvsinin-farkini-iade-talep-edebilir-miyiz/

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here